O Mnie

Nazywam się Katarzyna Bukowska.


W latach 1989-1995 studiowałam na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, gdzie pobierałam naukę w zakresie technologii malarstwa w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego. Rysunek doskonaliłam u prof. Mariana Nowińskiego, a malarstwo w pracowni prof. Danuty Makowskiej.

W czerwcu 1995 uzyskałam dyplom pod kierunkiem st. wykł. Marii Lubryczyńskiej w pracowni Konserwacji i Restauracji Malarstwa Sztalugowego i Rzeźby Polichromowanej. Dodatkowo zrobiłam aneks do dyplomu w Pracowni Malarstwa prof. Danuty Makowskiej. 

Miałam kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jeszcze na studiach pracowałam w terenie przy konserwacji zabytkowego kościoła w Lubawie. Brałam udział w poplenerowych wystawach na uczelni i praktykach konserwatorskich z zakresu malarstwa ściennego w Wilanowie i w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Po ukończeniu studiów zajmowałam się konserwacją malowideł na płótnie i malowaniem kopii obrazów innych artystów.

Malarstwo stało się moją życiową pasją. Obecnie maluję duże obrazy olejne i małe formy akwarelowe, portrety na zamówienie i kopie znanych artystów. Inspiracje znajduję przeważnie w przyrodzie. Uwielbiam przestrzeń, kolor i światło w obrazie. Moim największym dziełem sztuki jest Rodzina, a każdą wolną chwilę poświęcam malarstwu. Często maluję w plenerze podziwiając otaczającą nas przyrodę.

Każdy artysta odczuwa swoje dzieła w niepowtarzalny sposób, który trudno opisać, dlatego też właśnie Wam pozostawiam swobodę percepcji. Chcę, żeby moje prace zdobiły domy na całym świecie, bawiły oko swą subtelnością i naturalnością, a człowiek odpoczywał, patrząc na nie.

Dziękuję 😉